פיצוי של 700 אלף ₪ עקב סרבנות גט ברמת גן – תמ”ש 24782-98

תקציר: אשה תובעת פיצוי כספי מבעלה ממנו ברחה מפני אלימותו הקשה אחרי שלושה חודשי נישואין בלבד וכשהיא בהריון. מאז, ובמשך כ-11 שנים עלו בתוהו כל נסיונותיה לקבל ממנו גט.

הנתבע סרב לתת לגט למרות המלצת בי”ד (כהמלצה בלבד, לא חיוב) תוך והתניית תנאים שונים למתן הגט – כגון מחיקת חוב בביטוח לאומי, ביטול חיוב המזונות, העברת משמורת, קיום הסדרי ראייה וכד’. גם לאחר שהובעה הסכמה ונעשו מאמצים לקיים את התנאים, ולמרות הסכמים שנחתמו איתו – שב וסרב לגרש את האשה. הבעל אף הקשה על התהליך בהיעדרו מרוב הדיונים שנקבעו לו ע”י בי”ד, ואף נאלצו להביאו לדיונים באמצעות צווי הבאה. הנתבע טען שהוא בכלל לא מסרב לתת גט והאשה מעגנת את עצמה בסרבה לתנאיו.

מחפשת עורך דין שמתמחה בנושא סרבנות גט ברמת גן ותל אביב ?
מלא פרטים בטופס “צור קשר” משמאל ועו”ד לדיני משפחה יתקשר אליך !
באפשרותך גם להתקשר ישירות – 052-9771993

נפסק: בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב פסק כי אין ספק כי הנתבע הנו סרבן גט ולמרות שלא חוייב בגט, הרי שהומלץ שוב ושוב ע”י בתי הדין כאשר הבעל מסרב תוך התניית הגט במחיקת חובות, ביטול מזונות, תנאי משמורת שונים ועוד. לפיכך, נפסק, כי במטרה לשקף את סבל התובעת ומאידך לא לחסום את דרכה לקבל את גטה בטענת אינוס הגט והפיכתו לגט מעושה, ישלם הבעל סך 60,000 ₪ לשנה (כפול 10 שנים סירוב) וכן פיצויים מוגברים בסך שך 100,000 ₪ בשל חומרת מעשיו של הנתבע.

 

24782-98, ניתן 14.12.2008

* יובהר כי התקציר לא נכתב ע"י העו"ד שייצג בתיק
יצוין כי אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מעודכן וזאת בין היתר לאור שינויים שוטפים בחקיקה ובפסיקה, ואין להסתמך עליו. המסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד. בכל מקרה מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי פרטני של עורך דין גירושים